Bank Milenium

Bank Millennium to instytucja, która zdawałoby się funkcjonuje w naszym kraju od niedawna. Nic bardziej błędnego. Początki tego banku sięgają okresu przemian, a więc roku 1989. Wtedy to powstał Bank Inicjatyw Gospodarczych czyli BIG Bank. Wartym zaznaczenia jest fakt, że był to pierwszy bank notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych. W 1997 roku Big Bank połączył się z Bankiem Gdańskim, działając od tej chwili jako Big Bank Gdański S.A. Kilka lat później, po zmianie inwestora strategicznego na Banco Comercial Portugues zmieniono nazwę banku na Bank Milenium. Pod tym szyldem działa do dziś.

Kredyty i pożyczki dostępne w banku Millenium to jedne z ciekawszych produktów bankowych na rynku polskim. Cechą wspólną jest ich niskie oprocentowanie, brak ukrytych opłat i niska prowizja od kredytu. Poszczególne oczywiście różnią się między sobą, jednak każdy z nich ma jeden cel: umożliwić klientowi dostęp do niezbędnej a przekraczającej możliwości jego portfela gotówki. Najprostszym rozwiązaniem jest limit kredytowy w koncie bankowym. To rozwiązanie, z którego można skorzystać stosunkowo łatwo. Bank, znając historię przepływów finansowych na koncie dużo szybciej ocenia zdolność kredytową i nie wymaga wielu dokumentów, które musi mieć przysłowiowy obcy klient. Ciekawostką jest to, że oprocentowanie jest naliczane wyłącznie od kwoty wykorzystanej, nie jest liczone wcale jeśli limit kredytowy jest wykorzystywany mniej niż siedem dowolnych dni w miesiącu.

Oczywiście, poza wspomnianym limitem kredytowym w koncie oszczędnościowym istnieją również inne rodzaje kredytów i pożyczek. Ciekawszą, dostępną w niewielu bankach jest pożyczka pod aktywa. Osoba, która posiada w banku Milenium aktywa w postaci oszczędności może otrzymać gotówkę pod ich zastaw. To doskonała oferta dla osób, które potrzebują szybko pieniędzy i nie chcą tracić czasu na żmudne kompletowanie dokumentów. Obok tych produktów istnieje również opcja wzięcia klasycznej pożyczki gotówkowej. Klientów zainteresowanych tą ofertą nie brakuje, jest bowiem wyjątkowo korzystna. Niskie oprocentowanie, wysoka maksymalna kwota pożyczki i długi okres spłaty sprawiają iż pożyczka w Banku Milenium może się opłacać. Można to sprawdzić korzystając z dostępnego na stronie kalkulatora kredytowego, lub kontaktując się z doradcą kredytowym. Oczywiście istnieje opcja ubezpieczenia pożyczki, oraz możliwość konsolidacji innych kredytów, co gwarantuje iż zamiast wielu różnych pożyczek możemy dysponować nowoczesną i tanią pożyczką w Milenium Bank.

VN:F [1.9.11_1134]
Ocena: 6.0/10 (liczba ocen: 2)
Bank Milenium, 6.0 out of 10 based on 2 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *