Bank Ochrony Środowiska – BOŚ Bank

Bank Ochrony Środowiska, to instytucja finansowa, jakiej próżno szukać w Europie. Oczywiście spełnia definicje banku i oferuje typowo bankowe produkty, jednak jest coś, co wyróżnia go wśród innych. Priorytetem jego działania jest finansowanie przedsięwzięć związanych z ochroną środowiska. Dzięki temu bank śmiało można określić jako unikalny w skali światowej.

Bank powstał w 1991 roku. Od roku 1997 jego akcje są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Trzeba zaznaczyć, że od początku do dziś bank posiada dominującą pozycję w grupie kapitałowej. Istnieje w niej jedna spółka zależna, czyli dom maklerski, wszystkie akcje jego są własnością banku.

Bank Ochrony Środowiska, zgodnie z priorytetami swojej działalności oferuje wiele produktów bankowych związanych z ochroną środowiska, jednak – jak każdy bank – oferuje  wiele produktów nie związanych z tym tematem. Konta osobiste, bankowość internetowa, kredyty, pożyczki – w tym banku można znaleźć wszystkie produkty znane w innych bankach.

Pożyczki i kredyty oferowane przez Bank Ochrony Środowiska, być może są warte rozważenia, jednak strona internetowa banku nie podaje na ten temat wielu istotnych informacji. W przypadku pożyczki „ na co tylko chcesz” można się dowiedzieć informacji bardzo ogólnych, czyli informacji na jak długi okres można otrzymać pożyczkę, jaka może być maksymalna suma, jaki jest okres spłaty. Jedyną ciekawszą informacją jest możliwość wyboru waluty, w której można wziąć  pożyczkę. Możliwa jest pożyczka w PLN, USD i EUR.

Ciekawą ofertą jest też pożyczka dla wolnych zawodów i zadów zaufania publicznego. Jej minusem jest jednak uściślona definicja wolnego zawodu ograniczona do grupy osób, których wynagrodzenia są znaczne, czyli takich, które – poza wyjątkowymi sytuacjami – często pożyczki po prostu nie potrzebują. Oczywiście jedną z możliwości uzyskania dodatkowej gotowi jest pożyczka w koncie. Jej wysokość jest zależna od wpływów na rachunek, szczegółów jednak – tak jak w przypadku innych pożyczek – dowiedzieć się nie można. Podsumowując: Bank Ochrony Środowiska, jest instytucją, której oferta może zainteresować, szkoda tylko, że trudno uzyskać interesujące każdego klienta informacje. Konieczność ich szukania jest wielkim minusem prezentowanych ofert, dlatego trzeba mieć nadzieję, że ta stacja się zmieni i dostęp do szerszych informacji na temat ofert banku będzie dużo łatwiejszy.

VN:F [1.9.11_1134]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *