Bank Zachodni WBK

Bank Zachodni WBK to instytucja, której historia zaczyna się w 1989 roku. Wtedy to, ze struktur Narodowego Banku Polskiego wyłoniono dwa banki: Wielkopolski Bank Kredytowy WBK oraz Bank Zachodni. Ich fuzja, w wyniku której powstał Bank Zachodni WBK odbyła się w 2001 roku. Dosłownie kilka dni po jej przeprowadzeniu nowy podmiot zadebiutował na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, od tej pory funkcjonując pod nazwą Bank Zachodni WBK SA. Dziś, wiele lat po tym debiucie bank stał się instytucją cenioną – nie tylko na rynku akcjonariuszy. Ceni go również wielu klientów, którzy korzystają z różnorodnej i bogatej oferty produktów finansowych. 1 kwietnia 2011 roku – i to wcale nie jest żart – dotychczasowy główny udziałowiec banku czyli grupa AIB sprzedał swoje udziały w Banku Zachodnim WBK, grupie Santander. Tym samym Grupa Santander nabyła 95,67 % kapitału Banku Zachodniego WBK.

Spośród wielu produktów finansowych oferowanych przez Bank Zachodni WBK na uwagę zasługują pożyczki i kredyty gotówkowe. Kredyt w tym banku jest pojęciem, które rozbija się na parę produktów finansowych. Można wyróżnić tutaj chociażby kredyt w koncie, kredyt na zakup akcji, czy kredyt na inny cel. Pozytywnych cech  produktów kredytowych oferowanych przez Bank Zachodni WBK jest bardzo wiele, dlatego trudno je wszystkie wymieniać. Zamiast tego warto pokusić się o wymienienie najważniejszych.

Kredyt gotówkowy w banku zachodnim WBK charakteryzuje się wieloma – interesującymi z punktu widzenia kredytobiorcy – cechami. Najważniejsze są dwie: kredyt jest przyznawany na długi okres spłaty, może być przyznany na znaczne kwoty, w przypadku kredytu gotówkowego do kwoty 100000 zł może być przyznany bez zabezpieczenia. Inne kredyty oferowane są na trochę odmiennych warunkach. W każdym przypadku jednak można liczyć na szybka decyzję o przyznaniu kredytu, niskie opłaty i bardzo konkurencyjne oprocentowanie.

Bank Zachodni WBK SĄ dysponuje również spora ofertą pożyczek, większość z nich związana jest jednak z finansowaniem zakupu maszyn i urządzeń i dostępna w dziale pożyczka/leasing. Dlatego osoby poszukujące możliwości pożyczenia gotówki powinny raczej zdecydować się na któryś z oferowanych przez Bank Zachodni WBK kredytów gotówkowych.

VN:F [1.9.11_1134]
Ocena: 5.3/10 (liczba ocen: 3)
Bank Zachodni WBK, 5.3 out of 10 based on 3 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *