Dominet Bank (BNP Paribas Fortis)

Dominet Bank. Ten nieistniejący już bank powstał w Lublinie, w 2001 roku. Rok później grupa Dominet S.A. czyli instytucja zajmująca się udzielaniem kredytów i pożyczek wykupiła całość udziałów banku, reorganizując go i rozwijając. Rok później Dominet Bank – już po reorganizacji dysponował liczbą ponad stu oddziałów w całej Polsce. Bank działał do 2009 roku. Wtedy to został w całości przejęty przez Fortis Bank Polska. Efektem jest jego dalsze działanie, ale pod szyldem BNP Paribas Fortis.

Trzeba przyznać, że ta zmiana spowodowała pozytywne konsekwencje, gdyż oferty bankowe firmowane znakiem Fortis są jeszcze korzystniejsze. Widać to chociażby po pożyczkach i kredytach. Najprostsza z nich – pożyczka jest produktem bankowym o najłatwiejszych zasadach, prawdopodobnie też jest najtańsza spośród wielu podobnych ofert. Jej oprocentowanie to niecałe dziesięć procent, ubezpieczenie to niecałe dwa procent a okres kredytowania to nawet siedem lat. Nie bez znaczenia jest fakt iż do jej otrzymania właściwie obowiązkowe jest okazanie się tylko dowodem osobistym, choć – dla ścisłości – należy powiedzieć, że zdolność kredytowa rzecz jasna jest sprawdzana. Dzieje się to jednak poza wiedzą klienta, a więc bez wymagania od niego zaświadczeń i innych dokumentów, których uzyskanie jest łatwe, ale czasochłonne. Pożyczka nie zawiera żadnych dodatkowych kosztów czy ukrytych opłat, a minimalny dochód gwarantujący zdolność kredytową to 1500 złotych.

Oczywiście to tylko jeden, ale bardzo znamienny przykład prostoty i opłacalności pożyczek w  BNP Paribas Fortis. W swojej ofercie bank ma również inne – podobne produkty. Od kredytu, który można otrzymać w ramach konta oszczędnościowo rozliczeniowego – czyli tak zwanej linii kredytowej w koncie – po różnego rodzaju inne kredyty i pożyczki. BNP Paribas Fortis miło zaskakuje oferując produkty bankowe, które nie mogą się nie spodobać. Dobrze to świadczy o banku i gwarantuje zadowolenie z ewentualnej z nim współpracy. Warto więc zainteresować się ofertami tego banku. Jest to dość łatwe, ponieważ wszelkie informacje można znaleźć na bankowej stronie WWW a siec oddziałów w całej Polsce powoduje, że ewentualna konieczność wizyty w oddziale nie będzie kłopotem.

VN:F [1.9.11_1134]
Ocena: 7.5/10 (liczba ocen: 2)
Dominet Bank (BNP Paribas Fortis), 7.5 out of 10 based on 2 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *