GE Money Bank – Bank BPH

GE Money Bank. Kto z nas nie pamięta tej nazwy? Ten popularny bank działał w naszym kraju od roku 2005. Powstał z połączenia GE Capital Banku S.A. z GE Bankiem Mieszkaniowym S.A. . GE Money Bank specjalizował się w kredytach i pożyczkach, przede wszystkim kredytach hipotecznych i pożyczkach gotówkowych. Istniejące w całej Polsce oddziały banku i punkty współpracujące cieszyły się sporym powadzeniem, co miało odzwierciedlenie w liczbie udzielanych pożyczek i wynikach finansowych banku.

W grudniu 2009 roku, po dokonaniu wszelkich formalności i uzyskaniu stosownych pozwoleń GE Money Bank połączył się z Bankiem BPH i od tej pory funkcjonuje pod tą nazwą. Bank BPH przejął wszystkie prawa i obowiązki GE Money Bank, dlatego osoby ceniące znane powszechnie oferty GE Money Bank powinny zainteresować się ofertami Banku BPH. Oczywiście oferty uległy zmianie, ale biorąc pod uwagę fakt popularności GE Money Bank BPH z pewnością nie są to zmiany rewolucyjne, bowiem nikt nie zmienia produktów, które dobrze się sprzedają i przynoszą korzyść zarówno klientom jak i bankowi.

Spośród produktów bankowych firmowanych przez BPH można wybrać wiele i powiedzieć o nich, że są wyjątkowo interesujące. Na uwagę zasługują produkty mniej popularne, takie jak produkty inwestycyjne, czy związane z ubezpieczeniem, ale i pożyczki. W tych ostatnich ciekawostką jest specyficzna forma wyboru najodpowiedniejszej pożyczki. W BPH to klient przedstawia bankowi wysokość raty, którą byłby w stanie płacić, oczekiwaną wysokość pożyczki i inne informacje, dzięki którym obsługa banku jest w stanie wskazać najkorzystniejszą pożyczkę. Na ile ten sposób wyboru pożyczki jest korzystny trudno powiedzieć, ale jest doskonałym dowodem, że BPH jest bankiem otwartym na oczekiwania klientów, a to niezwykle ważna i – wśród instytucji finansowych – niezbyt często spotykana zaleta.

VN:F [1.9.11_1134]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *