Grupa HSBC

HSBC Bank Polska większości osób nie mówi nic. Szkoda, ponieważ to jeden z większych banków na świecie. Działa w wielu krajach, od Stanów Zjednoczonych począwszy, poprzez kraje Europy, kończąc na krajach Azji, czy Afryki. Bank jest po prostu światową potęgą, czego dowodem jest fakt iż jego akcje notowane są na wielu giełdach świata, nie wyłączając największych w Nowym Yorku czy Londynie. W Polsce początki grupy HSBC sięgają 1990 roku. Niska świadomość istnienia tej marki ma swoje uzasadnienie w polityce banku. Od początku swojej działalności koncentruje się na klientach zamożniejszych, dlatego nie rozwija sieci oddziałów w mniejszych miastach Polski.

Aby poznać ofertę HSBC wystarczy odwiedzić stronę internetową. Niestety trzeba przyznać, że poruszanie się po niej nie należy do intuicyjnych. Na stronie bardzo szybko można się przekonać, że oferty grupy HSBC, pomimo skierowania do bardziej zamożnych klientów zainteresować mogą praktycznie każdego. Wśród produktów bankowych grupy HSBC można wyróżnić różnego rodzaju konta bankowe, linie kredytowe, pożyczki gotówkowe. Te ostatnie mogą zainteresować z paru względów. Oprocentowanie – patrząc na liczby – nie należy do najniższych, ale biorąc pod uwagę fakt iż jest to pełen koszt pożyczki w przeliczeniu może okazać się tańszą ofertą. Analizując bowiem cennik grupy HSBC łatwo można dojść do wniosku, że poza oczywistymi opłatami wiele operacji przeprowadzanych jest za darmo.

Grupa HSBC w Polsce jest bankiem specyficznym. Mało znanym, można powiedzieć elitarnym, dostępnym, ale omijanym przez większą część społeczeństwa. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest niewielka ilość oddziałów, niska znajomość marki w społeczeństwie, brak popularyzowania ofert tego banku. Trudno oceniać, czy taka polityka banku jest właściwa, jednak z pewnością warto zainteresować się ofertą HSBC. Nie jest to proste, w wielu przypadkach pozostaje kontakt wyłącznie ze strona internetową. Należy jednak mieć świadomość, że w dobie Internetu, bankowości internetowej i innych udogodnień umożliwiających załatwianie spraw finansowych z perspektywy domu znaczna odległość od najbliższego oddziału HSBC nie jest wielkim problemem.

VN:F [1.9.11_1134]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *