ING Bank Śląski

ING Bank Śląski S.A. jest bankiem, który działa w Polsce od 1988 roku. Oczywiście wiele lat temu, działał, ale pod inną nazwą czyli Bank Śląski, który wyodrębniony był z państwowego NBP. Kilka lat później Bank Śląski został sprywatyzowany, w 1996 roku natomiast większościowym udziałowcem została holenderska grupa ING. Od tej chwili bank działa pod nazwą ING Bank Śląski S.A, znany jest w Polsce z charakterystycznego logo i nawiązujących do Holandii, pomarańczowych kolorów wystroju wnętrz i podobnego wyglądu dokumentów.

Jest to bank określany jako uniwersalny, a więc nie wyróżnia żadnej z grup społecznych i posiada oferty, które mogłyby zainteresować każdego. Wymienianie tych ofert nie ma sensu, ponieważ jest ich dość dużo, warto jednak wspomnieć, że w wielu przypadkach są różne od ofert konkurencji. Pierwszym przykładem jest kredyt refinansowy, umożliwiający przeniesienie kredytu hipotecznego do banku ING i płacenie go na innych, oczywiście korzystniejszych warunkach. Inne przykłady to choćby klasyczne pożyczki gotówkowe. Te produkty dzielone są w ING na pożyczki standard i mega pożyczki. W jednej i drugiej opcji jest możliwość uzyskania pożyczki wyłącznie pod zastaw nieruchomości. Kwotę do 15 tysięcy złotych można pożyczyć bez zgody współmałżonka a pieniądze przeznaczyć na dowolny cel. Okres kredytowania może trwać nawet 8 lat. Jednym słowem warunki, które gwarantują, że pożyczkę można dopasować do możliwości swojego portfela.

Rzecz jasna to tylko jedna z ofert ING Bank Śląski W ofercie banku jest też wiele innych produktów. Do najpopularniejszych należą rachunki oszczędnościowo – rozliczeniowe, ale wśród nich można również znaleźć poważniejsze produkty bankowe, jak choćby karty kredytowe, możliwość zakupu funduszy inwestycyjnych czy nawet produkty emerytalne, dość wysoko notowane w rankingach. Należy więc powiedzieć, że każdy, kto szuka produktów bankowych powinien zainteresować się i tym bankiem. Dostęp do informacji, a często i produktów bankowych jest banalnie prosty. Nawet jeśli nie da go strona internetowa ING Banku Śląskiego, posiada on wiele oddziałów, które można znaleźć w każdym większym mieście.

VN:F [1.9.11_1134]
Ocena: 9.7/10 (liczba ocen: 3)
ING Bank Śląski , 9.7 out of 10 based on 3 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *