Kredyt konsolidacyjny

Banki zawsze starają się dbać o swoich klientów. Wszystkie działania prowadzą przecież do przyciągnięcia jak największej ich ilości, a tym samym dodatkowego kapitału. Jednak pomimo zachowania wszelkich środków ostrożności, przy udzielaniu kredytów bank zawsze podejmuje pewne ryzyko. Ale nawet jeśli wpadniemy w kłopoty finansowe, nigdy nie powinniśmy uciekać od problemu. Wszystkie placówki mają w swojej ofercie kredyt konsolidacyjny, czyli tak zwany oddłużeniowy.

Wpadnięcie w pułapkę finansową jest bardzo łatwe. Wystarczy kilka zbędnych pożyczek i kwota do spłaty może przerosnąć nasze możliwości finansowe. Jest to szczególnie groźne w dzisiejszych czasach, kiedy do zaciągnięcia zobowiązania wystarczy niekiedy jedynie dowód osobisty. Jeśli ktoś niezbyt dokładnie oszacuje swoją zdolność kredytową, może wpaść w kłopoty. Zaciąganie kolejnych pożyczek w celu spłaty pozostałych jest największym błędem, jaki można popełnić. Z jednym wyjątkiem.

Kredyt konsolidacyjny został opracowany specjalnie dla osób zadłużonych w kilku bankach. Polega on na spłaceniu przez jedną placówkę wszystkich naszych zobowiązań i stworzenia z tego jednego, większego kredytu. Pozwala to przede wszystkim na obniżenie miesięcznych rat, ale również ułatwienie spłacania. Nie trzeba już wysyłać kilku przelewów na różne konta, a jedynie jedna ratę.

Otrzymanie kredytu oddłużeniowego wymaga jednak odpowiedniego zabezpieczenia. Najczęściej jest nim posiadana przez kredytobiorcę nieruchomość. Hipoteka pozwala wydłużyć okres spłaty na kilkanaście lat. Dzięki temu comiesięczne raty maleją w porównaniu do wcześniej spłacanych. Możliwe jest więc odzyskanie płynności finansowej przez zadłużonego konsumenta.

Banki rozpoczęły w ostatnim czasie prawdziwą ofensywę na rynku kredytów konsolidacyjnych. Pozyskanie klienta wiąże się bowiem z przychodami przez następne kilkanaście lat, podobnie jak w przypadku kredytu hipotecznego. W obu przypadkach to właśnie odpowiednie zabezpieczenie zmniejszające ryzyko ponoszone przez bank, pozwala na korzystne warunki spłaty.

VN:F [1.9.11_1134]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *