Parabanki: firmy pozabankowe

Niby kredyt w niby banku…dla niby klientów?
O tym, że pieniądze możemy pożyczyć poza bankiem wiemy chyba już wszyscy. Najczęściej pożyczamy od rodziny i przyjaciół, jednak…to nie jedyna możliwość. Także parabanki proponują nam „kredyt” ( pozabankowe instytucje finansowe nie mogą udzielać kredytów, mogą to robić wyłącznie banki), czy powinniśmy zainteresować się ich ofertą? Owszem, parabanki oferują Nam pożyczkę ( w żadnym wypadku nie jest to kredyt!), ale na bardzo niekorzystny dla Naszego portfela procent ( oprocentowanie jest astronomicznie wysokie, część firm pożyczkowych oficjalnie przyznaje się do jego wysokości – to jednak za mało!)! Okres spłaty pożyczki jest tak samo długi, jak w banku, ale niektóre parabanki oczekują spłaty zobowiązania nawet 5 razy w miesiącu ( ratę płacimy raz w tygodniu, nie raz w tygodniu!), koniecznie zapoznajmy się z harmonogramem spłaty i szczególną uwagę zwróćmy na datę każdej płatności. Jakie pożyczki jeszcze proponują Nam parabanki? To co najbardziej przekonuje klientów to fakt, że pożyczenie pieniędzy w tym miejscu…nie wiąże się właściwie z żadną procedurą ( nie musimy przedstawiać zaświadczeń o dochodach, parabank nie sprawdza Naszej historii kredytowej w BIK-u – nie dlatego, że „obdarza Nas wyjątkowym zaufaniem”, ale dlatego, że zwyczajnie nie ma do niej dostępu).

Dlaczego parabanki?

Celem Naszej publikacji jest przekonanie Was potencjalnych klientów do tego, że kredyty, które oferują parabanki są bardzo niebezpieczne dla przyszłości „każdego portfela” ( warto podkreślić fakt, że instytucje te przede wszystkim „polują” na klientów o trudnej, niestabilnej sytuacji finansowe proponując im pożyczkę na wygórowany procent – czy to bezpieczna oferta?).

Dzięki dokładniej analizie działalności ( oraz oferty dla klientów) parabanków możemy wysunąć kilka „ostrzegawczych” wniosków. Nie możemy nie zwrócić uwagi na RSSO i ustawę antylichwiarskią, nie możemy nie zakomunikować Państwu tego, że Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania parabanków łamie (lub omija przy pomocy dodatkowych kosztów) tą ustawę! Kolejny wniosek także ma charakter prawny, „Naszego kredytu” nie chroni ustawa o kredycie konsumenckim, bo Nasz „kredyt” to nie kredyt, a pożyczka! W związku z tym nie będziemy mieli prawa do wcześniejszej spłaty, takiej jak w banku…Owszem możemy pieniądze wpłacić wcześniej, ale musimy ponieść wszystkie koszty ( nie unikniemy oprocentowania!). Klient nie ma prawa także do odstąpienia od kredytu…

Czy niby kredyty w niby bankach – parabankach – dalej uważasz za atrakcyjną ofertę dla Twojego portfela? Czy stać Cię na „zapłatę” tak wysokich kosztów związanych z przystąpieniem do „kredytu” ( oprocentowanie, obowiązkowe ubezpieczenie…prowizja za udzielenia kredytu…i wszystkie pozostałe opłaty, o których dowiemy się, kiedy dokładnie przeczytamy umowę!)? Czy nie widzisz innego wyjścia z Twojej sytuacji ( Masz prawo załamać się tym, że nagle straciłeś pracę…nie myśl jednak o pożyczkach, tylko o nowej pracy!)?

VN:F [1.9.11_1134]
Ocena: 6.6/10 (liczba ocen: 7)
Parabanki: firmy pozabankowe, 6.6 out of 10 based on 7 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *