Pożyczka pozabankowa

W dobie kryzysu światowego spowodowanego przez liberalne udzielanie kredytów, zwłaszcza hipotecznych, przez banki, coraz trudniej o pożyczkę na dobrych warunkach oraz bez większych formalności. Banki oferujące kredyt na dowód, będący jedną z nielicznych form nie wymagającej przy tym stosu zaświadczeń i oświadczeń majątkowych, boją się tracić pieniądze od niewypłacalnych klientów, przez co podwyższają wymagania na takie kredyty, a wszystko przez kryzys. Jednak bank nie jest jedynym źródłem pożyczek i kredytów. Jest cała gama instytucji pozabankowych oferujące przeróżne produkty.

Firmy takie skupiają wokół siebie najczęściej osoby nie mające możliwości skorzystania z ofert banków, najczęściej odmawiających im udzielenia takiej pomocy, z uwagi na niepewną historię kredytową, zdolność kredytową, osłabioną innymi kredytami, czy też brak stałego zatrudnienia. Instytucje te rekompensują sobie potencjalne zagrożenie wynikające z dużego ryzyka, wysokimi odsetkami. Nie mogą korzystać z informacji BIK więc przyjmują prawie każdego klienta. Oferty takich instytucji są różne, skierowane do każdego rodzaju klienta. Oto te oferty:

 • Pożyczki na oświadczenie – jest to pożyczka udzielana bez większych formalności. Zabezpieczeniem dla takiej instytucji jest oświadczenie klienta o zarobkach. Oświadczenie w przeciwieństwie do zaświadczenia spisujemy sami, nie potrzebujemy do tego żadnej pomocy zakładu.
 • Chwilówki – drobne, kilkuset złotowe pożyczki, na niewielki okres czasu, najczęściej bez rat. Charakteryzują się wysokim oprocentowaniem, ale z uwagi na krótki termin spłaty i żadne formalności. Istnieje także możliwość „zamówienia” pożyczki SMS-em.
 • Pożyczka prywatna – zwana także social lending, charakteryzująca się pozyskaniem pożyczki z rąk osób fizycznych, którzy ogłaszają się na przykład na portalach internetowych.

Istnieje wiele możliwości pozwalających na zaciągnięcie pożyczki ze źródła innego niż bank, instytucje pozabankowe oferują szybkie pieniądze i nie wymagają wiele formalności, przez co stają się atrakcyjnym oferentem dla znacznej rzeszy ludzi.

VN:F [1.9.11_1134]
Ocena: 7.4/10 (liczba ocen: 10)
Pożyczka pozabankowa, 7.4 out of 10 based on 10 ratings

17 komentarzy

 1. Pilnie potrzebuje pożyczki 10000 zł na rozwiniecie działalności. Mogę oddać w ratach po 300 zł na miesiąc proszę o telefon aby dogadać szczegóły 500024517.

 2. potrzebuje szybkij pozyczki w kwocie 2000 zł jestem w bik zaden bank nie chce mi dac pozyczki mam na spłate tych zobowiazan mam prace panstwowa i umowe o prace pomozcie mi

 3. Bardo proszę o pomoc w uzyskaniu kredytu(30000)na spłatę zajęcia komorniczego. Jestem emerytką (2300) i pracuję (600). Czy jest instytucja która pomoże mi w moim problemie? To dla mnie życiowa sprawa. Dziękuję.

 4. Witam potrzebuje pożyczki pozabankowej do 3000 zł na okres od 3 do 4 lat być możne szybciej. Pracuje na czarno i nie mogę przedstawić żadnych zaświadczeń proszę piszcie co mogę zrobić. Bardzo pilne mam 2 dzieci i bardzo potrzebuje tych pieniędzy mam tez zasiłek rodzinny.

 5. potrzebuję pożyczki w kwocie 20000zł rata miesięczna najnizsza to 500 złotych jaka zobowiązuje sie splacac. mam umowe na czas nieokreslony podatkowo poza praca dorabiam sobie jakies 700 zlotych miesiecznie. potrzebne mi pieniadze na leczenie i pomoc rodzicom

 6. Czy to są jakieś żarty? Jeśli chcecie pożyczyć pieniądze, to czytajcie artykuły i korzystajcie z linków. Nie zauważyłem aby było tu miejsce, dział „pożyczę proszę o pożyczkę”. Ludzie chcą tu poważnie ze sobą porozmawiać a nie „przedzierać się” przez te wszystkie wpisy, nie na miejscu:/

 7. A ja ostatnio słyszałam od koleżanki, jak jej kuzynka wyłudza w taki sposób pieniądze i ich nie oddaje. Pożycza od prywatnych osób i zapomina o ich istnieniu! Więc? Zastanówcie się zanim zaczniecie pożyczać. Lepiej niech te pieniądze leżą na koncie. Czy warto pożyczać komuś kto pracuje na czarno? Rozumiem dorabiać, ale pracować? OK, nie każdy chce pracować za minimum, ale czy trochę nie przesadzamy? Czy nie boimy się tego, że już za miesiąc nie będzie tej pracy, a jak coś stanie się Naszym dzieciom, to „z lewego konta” dostaną po Nas pieniądze?

 8. A co Waszym zdaniem powinna zrobić osoba bezrobotna od kilku lat? Nie ma dla mnie ofert pracy. Wiem, dzisiaj szkoła średnia to mało, ale co mam zrobić? Nie mam możliwości pójścia na studia, bo mam już dzieci i nie wyobrażam sobie, studiować i pracować – wybaczcie dla mnie to za dużo i do tego być mamą na pełen etat. Może część kobiet ma więcej siły. Ja potrzebuje teraz pieniędzy, nie mam kredytów, ale nie mam też na zwykłe życie. W działalność MOPS-ów itp. nie ma co wierzyć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *