Pożyczka prywatna – pozabankowa

Przepisy prawa bankowego zakazują instytucjom innym niż banki, udzielania kredytów. Tylko te mogą świadczyć takie usługi i tylko te mają dobre i pewne oferty. Niestety, wraz ze wzrostem ryzyka spowodowanego kryzysem światowym, banki zaczęły wymagać dodatkowych zabezpieczeń, przez co możliwość uzyskania dobrego kredytu, dla osób o niskich dochodach, zmalała. Na szczęście prawo, a konkretnie przepisy kodeksu cywilnego regulują możliwość pożyczania pieniędzy. Dzięki temu powstało wiele instytucji pozabankowych zachwalających swoje oferty jako te najkorzystniejsze. Nie jest to jedyna możliwość kryjąca się pod sloganem pożyczki prywatnej. Już na pierwszy rzut oka na myśl przychodzi nam zwykły człowiek, osoba fizyczna, pożyczająca komuś pieniądze. Do tego celu powstało wiele portali dających możliwość udzielania jak i starania się o pożyczkę, taka oferta nazywa się social lending. Dzięki temu forma ta przybrała charakter bardziej ludzki i wiele osób zaufało podobnej formie pożyczek. Portale takie rejestrują kredytobiorców i kredytodawców i najczęściej biorą udział w wyszukiwaniu odpowiednich ofert dla starających się o pożyczki. Naturalnie pobierają przy tym opłatę, ale nie jest ona tak duża jak prowizja bankowa. Dodatkowym atutem jest elastyczność ofert. W przeciwieństwie do banków, które mają ustalone kryteria udzielania pożyczek, tutaj mamy do czynienia z różnorodnością, gdyż pożyczających jest wielu. Najczęściej należy przedstawić dokument o zarobkach, oczywiście dowód, są także inne wyszukane formy sprawdzania wypłacalności kredytobiorcy.
Pożyczki prywatne stają się na rynku polskim coraz bardziej atrakcyjniejszą a przez co alternatywną formą konkurencji dla banków, którą wybiera wielu ludzi.

VN:F [1.9.11_1134]
Ocena: 6.5/10 (liczba ocen: 2)
Pożyczka prywatna - pozabankowa, 6.5 out of 10 based on 2 ratings

9 komentarzy

  1. Pilnie potrzebuję pożyczki 10 000zł na pięć lat.Mogę spłacać po 300zł/m-c.Jestem zatrudniony na czas nieokreślony.Mam 56 lat.Jestem inwalidą słuchu o znacznym ubytku.Proszę o odpowiedź na e-maial aby umówić szczegóły lub przekazać swoje propozycje albo umówić się na spotkanie

  2. Mam pytanie, dlaczego pod artykułami pojawiają się prośby o pożyczki? Przecież tu nikt niczego nie oferuje, więc o co chodzi? Albo ja jestem nie w temacie:) Naprawdę nikt nam nie pożyczy pieniędzy, jak napiszemy posta na forum. To wymaga chociaż trochę bardziej formalnej drogi. Zauważyłam taką tendencje nie tylko w tym miejscu. Ja też chcę żeby ktoś mi pożyczył, ale też wiem, że nikt mnie tu nie zna i nie zaufa tak po prostu.

  3. Magda, bo ludzie myślą, że wszyscy im pożyczą, jak tylko poproszą. Mam takich wiele osób w swoim otoczeniu. Nie pożyczam, bo wiem, że nie będą się śpieszyć ze spłatą. Nie mam stabilnego zatrudnienia, ale drobne kwoty mógłbym pożyczyć. Tylko po co? Jak to nie pójdzie na żaden poważny cel?

  4. Ja już nie pożyczam prywatnym osobom, bo wiele razy zostałam oszukana. Z tego też powodu zostałam bez żadnych oszczędności, co nie jest przyjemne. Nikt nie lubi nie mieć żadnych pieniędzy, tylko bieżący dochód, z którego nic nie można odłożyć! Nie pójdę do nikogo prywatnie pożyczyć pieniędzy, tego mi nie sugerujcie.

  5. Ja mogę pożyczyć, ale tylko osobom pracującym na umowę o pracę pewnej branży. Nie pożyczę komuś, kto pracuje od miesiąca, w firmie bez przyszości. To jest za duże ryzyko. W takich niepewnych sytuacjach powinniśmy myśleć o oszczędnościach, nie o pożyczaniu pieniędzy. To nie jest złośliwość, ale prośba o rozsądek:)

  6. Cała prawda jest taka, że pożyczek prywatnych udzielają Ci, którzy oczekują bardzo szybkiego i bardzo dużego zarobku. Oprocentowanie na lokacie to dla nich za mało! Ja bym wziął w tym udział ale gdyby oferta naprawdę była interesująca. Poza tym najczęściej chcą pożyczyć osoby bez pracy, wiadomo, że nie będą mogły spłacić i wezmę nas na litość.

  7. A ja bym chętnie pożyczył od Was pieniądze! Skoro leżą na Waszych kontach, to przecież do grobu ich nie zabierzecie;) Oczywiście, to bardziej żart niż prawda. Ja uważam, że trzeba zachować zdrowy umiar między oszczędzaniem, a pożyczaniem. Nie powinniśmy myśleć wyłącznie o odkładaniu pieniędzy, jednocześnie nie możemy „żyć na kredyt”. Nic złego nie ma w tym, że mamy debet w koncie, ale od razu linia kredytowa?

  8. Zdecydowanie szybciej pożyczyłabym pieniądze od osoby prywatnej. Jakoś nie mam zaufania do tych wszystkich firm. Rozumiem, że każdy jakoś musi zarobić na siebie pieniądze, ale to jest bardzo podejrzana działalność…Aż jestem zdziwiona, że tego rodzaju firmy dostają pozwolenie na prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Bo po prawo bankowe one nie podlegają, prawda?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *