Santander Consumer Bank

Santander Consumer Bank w dzisiejszym kształcie to efekt połączenia tego banku z AIG Polska, czyli instytucji, która od roku 1998 zdobywała polski rynek pożyczek i kredytów. Dzięki swojej działalności i pozycji partnera Santander Consumer Bank działa w 240 placówkach zlokalizowanych na terenie całego kraju. Produkty Santander można nabyć również w ponad 20 tysiącach współpracujących z nim punktów handlowych. Priorytetem działania banku są kredyty, pożyczki, leasing i lokaty. Wszystkie produkty finansowe są tak dobrane aby zainteresować szerszą cześć społeczeństwa. Cecha wspólna tych produktów jest przejrzystość kosztów i zasad. Te drugie można dopasować do swoich potrzeb. W przypadku pożyczek można na przykład dopasować termin spłaty do dnia otrzymywania wynagrodzenia.

Kredyt w Santander Consumer Bank można ocenić jako niedrogi. Oprocentowanie maksymalne to około dwadzieścia procent, jednak w większości przypadków jest ono mniejsze. Bank szeroko reklamuje fakt iż pieniądze są dostępne bez zbędnych formalności i bez poręczycieli. Gotówkę można otrzymać błyskawicznie – w trakcie jednej wizyty w oddziale i przeznaczyć na dowolny cel. Minusem jest dość krótki okres kredytowania. Pożyczkę należy spłacić najpóźniej w ciągu 36 miesięcy. Moim zdaniem, ten wymóg – z punktu widzenia banku z pewnością bardzo istotny – zniechęca do pożyczania większych sum. Pomimo bowiem niskiego oprocentowania i niskich innych kosztów obsługi pożyczki okres kredytowania tworzy wysoką ratę, którą z powodzeniem można zamienić na niższą wybierając ofertę konkurencji, która kredytuje na dłuższy czas. Dla ścisłości trzeba dodać, że Santander Consumer Bank przewiduje o rok dłuższy okres kredytowania, ale wyłącznie dla stałych klientów.

Santander Consumer Bank z całą pewnością można polecić pomimo wspomnianych wcześniej minusów oferty pożyczek. Jest to bank, którego oferty są przewidywalne, czytelne i niedrogie. Dlatego szukając produktów bankowych warto orientować się na temat tych, które są dostępne w Santander Consumer Bank. Kto wie? Może właśnie one okażą się najkorzystniejsze?

VN:F [1.9.11_1134]
Ocena: 6.0/10 (liczba ocen: 18)
Santander Consumer Bank, 6.0 out of 10 based on 18 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *