Sygma Bank – Cetelem Bank

Bank Cetelem, należący do grupy Paribas to jeden z ważniejszych banków Europy. Swoją działalność w Polsce rozpoczął w roku 1998, zdobywając rynek kredytów konsumpcyjnych oraz wydawanych kart kredytowych. Do niedawna Cetelem był drugim wydawcą kart kredytowych w Polsce. W 1999 roku nastąpiło połączenie Cetelem Bank z Sygma Bank. W efekcie Sygma Bank wchłonął Betelem Bank, przejmując wszystkie prawa i obowiązki. Oczywiście dodatkowym efektem była zmiana nazwy. Od tego czasu Cetelem istnieje w Polsce jako Sygma Bank.

Sygma Bank jest bankiem, w którym każdy, kto chce pożyczyć pieniądze znajdzie odpowiednia dla siebie ofertę. Wachlarz produktów jest bardzo duży. Począwszy od różnego rodzaju kart kredytowych poprzez kredyty ratalne umożliwiające spłacenie należności bez większego naruszania budżetu domowego, kończąc na pożyczkach gotówkowych. Te ostatnie występują w wielu rodzajach. Wszystkie można dopasowywać odpowiednio do swoich potrzeb i możliwości, ustalając kwotę pożyczki, ilość rat, zabezpieczenia i wiele innych czynników warunkujących jej opłacalność. Minusem jest brak na stronie internetowej konkretnych informacji o kosztach kredytów. Brakuje kalkulatora kredytowego i jasnych kosztów kredytu. Oczywiście można przeczytać o tym, że jest to oferta dobra, doświadczenia, opinie klientów zdają się to potwierdzać, jednak więcej informacji na stronie z pewnością pomogłoby podjąć decyzję o wzięciu lub odrzuceniu oferty. Warto dodać, że w ostatnich miesiącach Sygma Bank reklamuje swoją nową usługę czyli system ratalny przy zakupie różnych produktów. System ratalny może być doskonałą alternatywą dla pożyczek gotówkowych przeznaczanych na zakup produktów wyższej wartości. Warunkiem opłacalności takiej alternatywy jest niskie oprocentowanie i jasne warunki kredytowania, sądząc jednak po innych produktach kredytowych Sygma Bank raczej nie powinno być z tym kłopotu.

Od pewnego czasu Sygma Bank udziela również pożyczek przez Internet, w systemie gotówka. Usługa ta cieszy się duża popularnością, z uwagi na proste zasady jej udzielania. Wstępna decyzje kredytową można otrzymać już chwilę po wypełnieniu wniosku w Internecie, wszelkie dokumenty wysyła się i otrzymuje przesyłką pocztową. Przedłuża to nieco całą procedurę, jednak prostota tej operacji sprawia, że jest to ciekawa oferta dla osób, które nie chcą spędzać zbyt wiele czasu w banku. Całkowite oprocentowanie tej pożyczki stawia ją w kategorii mniej korzystnych, jednak mimo wszystko interesujących.

 

VN:F [1.9.11_1134]
Ocena: 5.3/10 (liczba ocen: 7)
Sygma Bank - Cetelem Bank, 5.3 out of 10 based on 7 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *