Smartney

Kwota pożyczki
3,000 - 60,000 zł
Czas na spłatę
6 - 60 mc
Pierwsza
do 60,000 zł
Pierwsza za darmo
3,000 zł na 30 dni
RRSO
15%
Pokaż oferty

Pożyczka na raty w Smartney – kwoty i czas spłaty

Od 3000 do nawet 60 000 złotych na okres od 6 do 96 miesięcy. Tak wygląda oferta pożyczki na raty od Smartney. Prosty wniosek w pełni dostępny online. Minimum formalności i szybki proces to niewątpliwe atuty firmy pożyczkowej Smartney. Żeby uzyskać pożyczkę w Smartney konieczne jest posiadanie odpowiedniego wieku między 23 a 70 lat. Do tego niezbędne jest polskie obywatelstwo oraz dowód osobisty, oraz aktualny numer telefonu i rachunek bankowy.

 • Od 3000 do 60 000 złotych pożyczki
 • Okres kredytowania to od 6 do 96 miesięcy
 • Wniosek w całości dostępny online
 • Jedyne niezbędne dokumenty to dowód osobisty
 • Wiek niezbędny do uzyskania pożyczki to między 23 a 70 lat

Smartney – przykład reprezentatywny

Oferta produktowa „Nowoczesna” obowiązuje od 09.10.2019 r. i dotyczy pożyczki w wysokości od 10 000 zł do 60 000 zł, zawieranej na okres od 66 do 96 miesięcy za pośrednictwem strony www.smartney.pl. Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Nowoczesna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 22,38%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 20 890,08 zł, całkowita kwota do zapłaty 36 134,73 zł, oprocentowanie zmienne 14,50%, całkowity koszt kredytu 15 244,65 zł (w tym: prowizja 3 260,94 zł, odsetki 11 983,71 zł), 70 miesięcznych równych rat po 508,61 zł, ostatnia rata wyrównująca 532,03 zł.

Warunki otrzymania pożyczki ratalnej w Smartney

Pożyczkę w Smartney można określić jako pożyczkę dla każdego. Firma nie posiada żadnych wygórowanych wymagań co do potencjalnych klientów. Odpowiedni wiek między 23 a 70 lat, polskie obywatelstwo i posiadanie aktualnego dowodu osobistego to warunki konieczne do uzyskania pożyczki. Do tego przyda się także aktualny numer telefonu, osobisty rachunek bankowy oraz urządzenie z dostępem do internetu, które w ogóle umożliwi wnioskowanie o pożyczkę.

Do uzyskania pożyczki w Smartney niezbędne będą:

 • Wiek między 23 a 70 lat
 • Obywatelstwo polskie oraz adres zamieszkania na terenie kraju
 • Urządzenie z dostępem do internetu
 • Aktualny numer telefonu i prywatny rachunek bankowy

Dokumenty niezbędne do wzięcia pożyczka na raty online

Jedyny dokument niezbędny do uzyskania pożyczki w Smartney to aktualny dowód osobisty.

Jakie formy zatrudnienia akceptuje Smartney?

Smartney nie podaje do informacji, jakie formy zatrudnienia akceptują. W procesie weryfikacji tożsamości następuje także weryfikacja klienta pod kątem zdolności kredytowej, analizując aktywność na rachunku bankowym. Na tej podstawie Smartney dokonuje oceny wypłacalności klienta.

Smartney – weryfikacja w bazach dłużników

Smartney przed udzieleniem każdej pożyczki weryfikuje klienta pod kątem historii kredytowej. Dokonuje tego w bazach dłużników. Smartney dokonuje sprawdzenia w następujących bazach dłużników:

 • Biuro Informacji Gospodarczej S.A.
 • Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej S.A.
 • Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej S.A.
 • CRIF Sp. z o.o.
 • Biuro Informacji Kredytowej S.A.

Czy Smartney udziela pożyczek na raty bez sprawdzania BIK?

Nie, Smartney każdorazowo dokonuje weryfikacji klienta w bazach dłużników.

Czy Smartney udziela pożyczek dla zadłużonych?

Posiadanie inny zadłużeń, które są regularnie spłacane nie stanowi przeszkody, żeby uzyskać pożyczkę ratalną w Smartney. Jednak jakiekolwiek zaległości w spłatach aktualnych zobowiązań niekorzystnie wpływają na ocenę zdolności i historii kredytowej wnioskującego.

Czy w Smartney można wziąć pożyczkę z komornikiem?

W tej firmie nie otrzymamy pożyczki z komornikiem, gdyż dla pożyczkodawcy jest to jednoznaczna informacja o kłopotach finansowych. Smartney posiada ofertę zbliżoną do banków, niestety idzie to w parze z restrykcyjnymi warunkami udzielania gotówki.

Jak wziąć pożyczkę online na raty w Smartney – krok po kroku

 1. Ustalenie kwoty i ilości rat
 2. Uzupełnienie danych we wniosku
 3. Potwierdzenie danych online
 4. Akceptacja oferty i oczekiwanie na przelew

Na stronie Smartney, przy pomocy interaktywnych suwaków należy wybrać interesującą kwotę pożyczki oraz ilość rat. Po naciśnięciu “Złóż wniosek” strona przekierowuje do formularza, który trzeba poprawnie wypełnić danymi. W tym miejscu przyda się dowód osobisty. Kolejnym krokiem jest weryfikacja danych. Logowanie do bankowości internetowej klienta na jego rachunek poprzez specjalny formularz daje Smartney wgląd w prawidłowość danych oraz ruch na koncie. Na tej podstawie Smartney weryfikuje zdolność kredytową. Ostatnim krokiem jest akceptacja umowy i oczekiwanie na przelew na konto od Smartney.

Weryfikacja tożsamości klienta Smartney

Weryfikacja danych klienta następuje poprzez specjalny formularz, który na pewnym etapie wniosku wymaga zalogowania do bankowości elektronicznej na rachunek, który podany jest we wniosku. Na tej podstawie, specjalny system sprawdza poprawność wprowadzonych danych z danymi przypisanymi do konta, oraz na podstawie ruchu środków na rachunku weryfikowana jest zdolność kredytowa klienta.

Spłata pożyczki na raty w Smartney

Po zawarciu umowy na adres email przychodzi harmonogram spłat, który dostępny jest również po zalogowaniu do strefy klienta. Tam podane są daty rat oraz ich wysokość. Wpłat można dokonywać poprzez kliknięcie przycisku “Spłać pożyczkę” w profilu lub poprzez przelew na docelowy rachunek firmy Smartney. Numer rachunku widnieje zarówno na harmonogramie, jak i dostępny jest w profilu klienta na stronie.

Czy możliwa jest spłata pożyczki ratalnej przed terminem?

Tak, Smartney dopuszcza możliwość wcześniejszej spłaty części lub całości zadłużenia. Bez względu na to, czy wcześniej spłacona będzie tylko część, czy całość zadłużenia, całkowity koszt pożyczki jest odpowiednio pomniejszony.

Wydłużenie terminu spłaty

Smartney nie zakłada możliwości wakacji kredytowych, jednak w momencie, kiedy klient widzi zbliżający się termin spłaty i ma świadomość, że może mu się nie udać regulować raty, powinien skontaktować się z infolinią w celu znalezienia rozwiązania.

Brak spłaty – co jeśli pożyczka nie zostanie spłacona na czas

W momencie braku spłaty, firma wysyła monit przypominający o zaległości oraz może nałożyć odsetki karne. W przypadku dłuższej zwłoki w spłacie i pojawienia się zaległości przy kolejnych ratach, firma może rozwiązać umowę i przekazać zadłużenie do firmy windykacyjnej, a w dalszym etapie nawet na drogę postępowania sądowego.

Jak przebiega windykacja należności?

W przypadku długiego okresu bez spłaty i kumulacji kolejnych niezapłaconych rat, firma w celu odzyskania należności może przekazać dług firmie windykacyjnej, która zajmie się egzekucją należności.

Kolejna pożyczka w Smartney

Smartney nie dopuszcza możliwości posiadania więcej niż jednej pożyczki ratalnej. W celu uzyskania kolejnego zadłużenia, niezbędne jest opłacenie w całości aktualnej pożyczki.

Logowanie do panelu użytkownika

Na stronie pożyczkodawcy w prawym górnym rogu jest przycisk – Strefa Klienta. Po kliknięciu strona przekierowuje do formularza logowania, gdzie jako login służy adres email lub numer klienta.

Problemy z logowaniem

Do najczęstszych problemów z logowaniem należy problem z zapomnianym hasłem. W celu odzyskania hasła w formularzu logowania do strefy klienta należy kliknąć – “Przypomnij hasło” i dalej postępować według wskazówek.

Zmiana danych w Profilu Klienta

W profilu klienta można dokonać zmiany takich danych, jak dane teleadresowe, numer telefonu, czy rachunek bankowy. W przypadku zaistnienie faktycznych zmian w tych danych, należy niezwłocznie zaktualizować je na stronie pożyczkodawcy, aby uniknąć potencjalnych problemów przy próbie uzyskania kolejnej pożyczki.

Rating:
Sending data...
Done!
logo
3000 In stock
4.9 of 5. Votes: 4

Your compare list

Compare
REMOVE ALL
COMPARE
0