Provident (opinie) szybka pożyczka bez poręczycieli

Szybka pożyczka bez poręczycieli w siedzibie jakiejś nieznanej firmy może okazać się dużym błędem. Wprawdzie tak zwane „chwilówki” nie są najkorzystniejsze pod względem oprocentowania dla kredytobiorcy, ale czasami sytuacja zmusza nas do skorzystania z takiej oferty. Najpopularniejszą firmą w Polsce, trudniąca się wyłącznie w szybkich pożyczkach jest Provident.

Według informacji podanych do publicznej wiadomości, dotychczas z usług tej grupy finansowej skorzystało ponad 2,5 miliona Polaków! Czy to oznacza, że oferta jest tak korzystna dla klientów, że licznie korzystają oni z usługi? Niekoniecznie, bowiem opłaty i oprocentowanie są bardzo wysokie, ale dużym plusem jest fakt, że już przed zaciągnięciem pożyczki znamy kwotę do spłaty.

Żeby skorzystać z usługi Providenta, należy wezwać do swojego domu przedstawiciela. Wprawdzie firma posiada ponad 80 oddziałów w całej Polsce, ale nie są w nich obsługiwani klienci. Uprawniona osoba przeprowadza krótki wywiad z potencjalnym kredytobiorcą i już w kilka minut podejmie decyzję o udzielaniu pożyczki. W zależności od kwoty, może być konieczne przedstawienie zaświadczenie o osiąganych przychodach (niekoniecznie umowa o pracę, może być to renta lub emerytura). Co ważne dla niektórych klientów, Provident nie sprawdza bazy danych Biura Informacji Kredytowej.

Spłacanie pożyczonej kwoty odbywa się w cotygodniowych ratach. Jest to jedyny sposób spłaty i, uwaga, nie ma możliwości wcześniejszego zakończenia! Wynika to z naliczonych odsetek, z góry za cały okres. Możliwy jest natomiast wybór formy spłaty. Można przelewać ratę na konto Providenta lub osobiście wręczać pieniądze przedstawicielowi. Najchętniej kredytodawcy zachwalają drugą opcję, bowiem są za nią naliczane wysokie opłaty, związane z cotygodniowymi kosztami podróży do naszego domu.

Kwota pożyczki może zaczynać się już od 200 złotych. Natomiast maksymalna granica kończy się na 7000 złotych. Teoretycznie każdy znajdzie coś dla siebie, ale należy pamiętać o naliczanych odsetkach. Z reguły sięgają one nawet 70 procent pożyczanego kapitału! Oczywiście polskie prawo nie pozwala bezpośrednio na doliczanie takiego oprocentowania, ale Provident znalazł na to sposób. Same odsetki nie są jedynym kosztem. Doliczana jest opłata przygotowawcza, ubezpieczenie klienta oraz koszt obsługi w domu. Na tą ostatnią opłatę należy szczególnie zwrócić uwagę przy wyborze formy spłaty pożyczki. Cotygodniowe wizyty przedstawiciela powiększają bowiem kapitał do spłaty o kilkanaście procent!

Provident

Błyskawiczna decyzja i minimum formalności – bezpieczna i pewna pożyczka.

  • Stałe raty bez ukrytych opłat
  • Zgłoszenia przyjmowane 7 dni w tygodniu
  • Już od 300 złotych
  • Provident to uznana marka, ciesząca się zaufaniem milionów Polaków!
VN:F [1.9.11_1134]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *